Učíme Informatiku

Portál pre všetkých moderných učiteľov informatiky

O NÁS

O nas

Vitajte na portáli UČÍMEINFORMATIKU.SK

O čom to je ?

Mnoho učiteľov nielen informatiky je kreatívnych, má vlastné prostriedky, učebné materiály, weby a blogy. Učia inovatívne. Ale nezdieľajú svoje prostriedky.

Kedysi existovali Kluby moderných učiteľov informatiky, napr. na PF UPJŠ Košice, kde sa stretávali učitelia a pod vedením vysokoškolských pedagógov si vymieňali učitelia poznatky z modernej didaktiky. Bol tu aj projekt Ďalšie vzdelávanie učiteľov informatiky, ktorý sa realizoval na krajských univerzitách. Výsledkom je kopa knižiek, učebných materiálov a prác. Učitelia sa naučili učiť moderne.

O čom je tento portál ?

PCHlavným cieľom je, aby sa predmet Informatika na školách učil lepšie !!! Hlavne programovanie. Je zopár skvelých učiteľov informatických predmetov, a my chceme, aby sme si svoje vedomosti, znalosti, metódy a pracovné listy zdieľali. Vymieňali si edukačné materiály, tipy na online nástroje, tipy na online kurzy a webináre, programovacie online nástroje. Všetko bude pre prihlásených učiteľov zdarma.

Sústredíme sa na hlavný prúd vzdelávania, najmä na základnej a strednej škole. Semináre, krúžky, súťaže či vysoké školy sú skvelou inšpiráciou. Zaoberáme sa otázkou, ako môže informatika prospieť každému. V informatike sa učíme, ako v živote využiť napr. Rozklad či prevod problému, abstrakciu a modelovanie, systematické prechádzanie možností, rozpoznanie rutinných postupov a ich automatizáciu. Nebránime sa občasným príspevkom o IKT v medzi predmetových väzbách, technológiách, vo vzdelávaní, záujmových aktivitách, skúseností garantov a správcov IKT na školách.

Keď sa čas od času zíde skupina informatikov, rozvíjajú zaujímavé debaty, ktoré nestíhajú dokončiť, a sťažujú si, že nie sú v kontakte. Existujú aj skupiny na Facebooku, ale tam ide skôr o žiadosti riešenia problému. Blog Učíme informatiku má byť príležitosť pre priebežný vzájomný kontakt a pre diskusie na pomedzí naznačených oblastí. Je to miesto, kde možno prezentovať aj zatiaľ trochu hmlové či divoké myšlienky a konzultovať ich s kolegami. Uvedené ciele samozrejme vyžadujú aktívnu zapojenie čitateľov z rôznych oblastí, ako v diskusiách, tak ako v samotných článkoch.

Nájdete tu články rôznych kategórii, vzdelávacie štandardy, didaktické materiály, metodiku, wikipédiu, moodle, fórum, odkazy na online portály a nástroje. Tieto materiály sa budú zdieľať navzájom a budú zadarmo. Budú použiteľne pre každú hodinu informatiky alebo informatickej výchovy od materských až po stredné školy. Verím, že niečim nám prispejú aj vysokoškolskí pedagógovia.

Ak sa chceš pridať k nám, tu je postup ako na to !!!

Kto sme?

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na smajlíka ju ohodnotíte!

Priemerné hlasovanie / 5. Počet hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.